Kısaca tanımlayacak olursak Niyet ve hareket ile hedef arasındaki strateji, plan ve teknikler butunudur.Kisiyi başladığı noktadan alıp hedefe götürmek ve yolculuğunda onu doğru yolu gösterme becerisidir. Ben yasam koçu yerine yasam stratejisti demeyi tercih ediyorum.

Kocluk genellikle terapi, danışmanlık, mentörlük (ustalık) ve diğer birçok meslek dalıyla karısıtırılır.Bunlar cok yararlı meslekler ancak Profesyonel Kocluk değildir.

İste farkı..

Terapist, geçmişe odaklanır ve geçmişi onarmaya calısır.

Danısmanlar, organizyonel değişiklikler icin nicel analizler yaparlar, yol haritalarını okurlar. Danısmanlar, sorularımıza cevap bularak para kazanırlar.

Mentörler, tecrübeli oldukları konularda kendilerinden daha az tecrübeli kişilere başarıya ulaşma yolunda destek olurlar.

Bazı kesişen alanlar olsa da bu yaklaşımların hic biri profesyonel koçluk değildir.

Profesyonel koçluk, daha farklı bir diyalog biçimidir.Bir suru soru vardır ancak tavsiye yoktur.Profesyonel koçlar size odaklanırlar. Kendinizi ve geleceğinizi yapılandırmanıza ve hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olurlar. Ilham vericidirler.Siz konunuz üzerinde çalışırken profesyonel koc size odaklanır. Profesyonel koçlar ayrıca; derin ve etkileyici dinleyici, empati yeteneğine sahip, yaratıcı, ilham veren ve meraklı. Kocluk gereklilikleri ve yetkinlikleri konusunda eğitim almış, yetkin ve profesyonel koçluk etiğine sahiptirler.

Gerekli goruldugunde Kocluk seansı esnasında danışana NLP, EFT teknikleri uygulayabiliyor kimi zamanda hipnoz uygulamasından destek alabiliyoruz. Bu sekilde sağlıklı ve verimli bir seans geçirmiş oluyoruz.

Alabileceginiz Kocluk Hizmetleri:

· Yasam Koclugu

· Yönetici Koclugu

· Kurumsal Kocluk

· İletisim Koclugu

· İliski Koclugu

· Ebeveyn Koclugu

· Ogrenci Koclugu

· Kuantum Koclugu