”G” NOKTASI NEDİR

”G” NOKTASI NEDİR

  • 4492
  • 0

NEDİR BU ‘G’ NOKTASI ?

G noktası, ilk olarak  3000 yıl önce Çinli Taocu hekimler tarafından bulunmuştur. Modern dünyada keşfi ise daha yakın zamanlara dayanır.  1950 yılında jinekolog Ernest Gräfenberg tarafından bir makale yayınlandı. Bu makalede, kadınlardaki vajina ön duvarında bulunan hassas bir bölgeden bahsedildi. 1982 yılında Alive Kahn Ladas tarafından bu bölgeye yeniden değinildi ve bahseden ilk kişinin ismine ithafen “G noktası (G spot)” ismi verildi.

G noktası, vajinanın girişinden yaklaşık 3-4 cm içeride, vajina üst duvarında, idrar kanalının hemen yanında bulunur. Birçok kadın G noktasını hiç bulamadıklarını söylerler.

Bazı doktorlar, G noktasının fiziksel varlığını kabul etseler de, bunun subjektif (kişiye göre değişen) olduğunu düşünmektedirler. Bazı kadınlar G noktası sayesinde son derece kuvvetli orgazmlar yaşadıklarını söylerlerken, diğerleri ne kadar çabalasalar da yerini bulamadıklarını söylemektedirler.

Bazı kitaplarda belirtildiği üzere G noktası, vajinal kanalın dış üçüncü bölümünde yer almaktadır. Kadınlar için tek erojen bölge olmasa da, hakkında en çok konuşulan ve yazılan erojen bölge G noktasıdır. Aslında kadınlarda, A, B, X ve Y noktaları da bulunmaktadır.

G noktası, süngerimsi bir dokudur ve uyarılma esnasında bu doku şişer ve sertleşir. G noktası bu durumdayken parmakla hissedilebilir. G noktası doğru bir şekilde uyarılınca son derece kuvvetli bir orgazm gerçekleşir. Bu tip bir orgazm sırasında bazı kadınlar, bu süngerimsi dokudan, şeffaf bir sıvı salgılarlar. Bu sıvı kişiden kişiye farklılık gösterebilir.

Birçok uzman, G noktasının varlığını ve önemini kabullenmiş durumdadır. G noktası doğru bir şekilde uyarıldığı zaman, birçok kadın birden fazla defa orgazm olabilme kapasitesine sahiptir. Kısacası; G noktasının varlığını hafife almamak gerekir. Unutmayın mutlu bir birlikteliğin formülü, mutlu bir cinsellikten geçer.

g-noktasi-NEREDE

g-noktasi-NEREDE

LEAVE A COMMENT

Your email address will not be published.